Detail dotazu

Dotaz od Vašek
17.1.2014

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat co se stane, když se snižuje metadon moc rychle?Bere ho víc jak 10.let.Byli jsme spolu skoro 6let.A žít se zavislým není žádný med.Přítelkyně začala hubnout, kouří často marihuanu a pije alkohol.Má paranoidní představy a obvinění.Od rodiny se snaží co nejvíc utéct za prací.Ve které si myslí, že bude vydělávat 100tis.Ačkoliv je na mateřské.O děti a o domácnost jsem se staral 2 měsíce sám, ale před koncem roku jsem od ní odešel.Zanechal jsem svojí práce.Před měsícem mi oznámila, že je zamilovaná do ženatého kolegy, který si z ní udělal milenku.Zlbnul jí hlavu.Varoval jsme ho, že máme 4 děti, ale on mě ignoroval.Sám má 3 děti a 20.let manželku.Oznámila mi,že když se budu starat o děti a domácnost a nebudu se o ní starat můžu zůstat.Ale to jsem vydržel jen přes svátky kvůli dětem.Teď mi telefonicky vyhrožuje ať si beru děti.Ačkoliv jsem prakticky bezdomovec, stěžuje si, že to nezvládá a vyhrožuje soudy atd.Otravuje mojí mámu, kterou můj otec opustil a taky jí není do zpěvu.Poraďte co dělat?

Odpovídá MUDr. Marián Koranda
18.1.2014

Dobrý den, Vašku, tato poradna je určena pro zdravotní problematiku ve spojitosti s užíváním drog. Váš problém ale zřetelně leží v oblasti sociální. Měl byste jej řešit společně s OSPOD na příslušeném městském úřadě. Co se týče rychlosti snižování metadonu, vždy jde o souhru subjektivních potíží pacienta a objektivního zhodnocení situace ze strany lékaře, který metadon předepisuje. Pokud Vaše přítelkyně nízkou dávku metadonu "dohání" pitím alkoholu a "hulením", tak byste měl o jejich potížích informovat lékaře v metadonovém centru. MUDr. M. Koranda

Položit dotaz Další dotazy