Detail dotazu

Dotaz od FRANTIŠEK
16.7.2016

Rad bych se zeptal za pritelkyni,je ji 37 let,pozoruji na ni zvlastni nalady,jejich rychle stridani,deprese . Nerozumel jsem tomu az donedavna,kdy mi sdelila,ze jiz 5 let pravidelne vecer poziva 10mg diazepam. Asi 14 dnu jiz zadny nemela,pred par dny po poziti alkoholu se chovala agresivne,nepricetne a pod. Je mozne,ze je to reakce na toto dlouhodobe pozivani diazepamu,nebo abstinencni priznaky po nahlem vysazeni.?

Odpovídá MUDr. Marián Koranda
18.7.2016

Dobrý den, Františku, každý člověk je individualita a individuálně reagující bytost, ale přece jen se zdá velmi málo pravděpodobné, že by při vysazení 10 mg diazepamu došlo k tak závažným příznakům. Spíše bych se přikláněl k tomu, že ta dávka byla po 5 letech užívání již mnohem větší. Další možností je, že přítelkyně kombinovala diazepam a alkohol, což by mohlo popisovaný stav vyvolat. Také se mohly naplno projevit známky onemocnění či rysy nestabilní osobnosti, kvůli kterým byl původně diazepam nasazován. MUDr. M. Koranda

Položit dotaz Další dotazy