Detail dotazu

Dotaz od Jarmila
28.9.2012

Dobrý den, Můj syn se přiznal, že něco bral.My to typujeme tak na 3 měsíce.Bohužel často nevíme.Snad to měl být amfetamin.Bohužel nevíme jak často, jen nám bylo divné, že třeba dvě noci nespal.Momentálně snad přestal,ale je stále unavený,stále se mu chce spát a není schopen jeden den pracovat.Chtěla bych se zeptat jestli je to možné v důsledku abstinenčních příznaků nebo hrozí, že bere něco jiného.A zda je možné, aby to zvládl sám,jelikož odbornou pomoc odmítá.děkuji za odpověd´.

Odpovídá MUDr. Marián Koranda
13.10.2012

Dobrý den, Jarmilo, porušený spánkový režim bývá častým důsledkem požívání amfetaminů (pervitinu). Není však pravděpodobné, aby v důsledku ojedinělého abúzu nedokázal člověk pracovat po 3 měsících od poslední aplikace. Nabízí se tedy možnost, že drogy požívá i nadále, ale bylo by potřeba myslet i na mnoho dalších onemocnění, ať už psychiatrických či neurologických (únavový syndrom, depresivní syndrom...), či endokrinologických, metabolických a mnoha dalších. Rozhodně by měl jít na preventivní vyšetření ke svému praktickému lékaři.

Položit dotaz Další dotazy