Závislost v rodině

Říká se, že (nejen) závislost je problémem celé rodiny. Některé děti opravdu začnou s drogami proto, že na ně rodiče neměli dostatek času, nevěnovali se jim, nemohli jim poskytnout potřebnou lásku a pochopení. Důvodů ale může být celá řada. V žádném případě není dobré se obviňovat, spíše byste se měli snažit nalézt konstruktivní řešení a nevzdávat se.

Možná nechápete, kde jste udělali chybu, lámete si hlavu s tím, co se mohlo stát, že vaše milované dítě propadlo drogám. Je důležité si uvědomit, že jako rodiče v tomto můžete sehrát důležitou roli a dítě podpořit. Je ale také důležité si uvědomit, že drogy mohou charakter jedince skutečně pokřivit a změnit k nepoznání. Proto když by vám připadalo podivné, že dítě, které by vám dříve neřeklo jediné nepravdivé slovo, je nyní schopné vám klidně lhát do očí, myslete na to, že je zapotřebí mít se na pozoru.

Buďte ve spojení s odborníky, zkonzultujte s nimi, jak k dítěti přistupovat, jaká vymezit pravidla, jak zabránit tomu, aby vás zneužívalo. Buďte k němu přísní, dodržujte stanovená pravidla, ale zároveň mu dopřejte dostatek lásky a opory v těžkých životních situacích.

Také se můžete setkat s dalšími rodiči, kteří řeší podobné problémy. Setkání s těmito lidmi vám může pomoci nalézt na problém nový náhled a vyrovnat se s nelehkou situací. Je možné, že budete i vy sami potřebovat psychologickou podporu, která vám pomůže v obtížné situaci překonat to nejsvízelnější období.

Poradna odborníka

Centra pomoci


AT ambulance, Jihlava Krajská zdravotní a.s., Masarykova nemocnice o.z., Psychiatrické oddělení, Ústí nad Labem Psychiatrická ordinace Čelákovice - MUDr. Michaela Pulkrábová , Čelákovice K-centrum Nymburk, Semiramis o.s., Nymburk Psychiatrická ambulance se specializací AT, Kolín Ordinace AT pro prevenci a léčbu závislostí, Mělník Ulice – Agentura sociální práce, o.s., Plzeň Oddělení psychiatrie a psychoterapie s psychosomatikou Svitavská nemocnice, a.s., Svitavy AT ambulance, Šumperk AT ambulance, Mohelnice AT ambulance, Přerov Psychiatrická klinika FN Olomouc, Olomouc Renarkon o.p.s., Ostrava-Vítkovice Psychiatrické odd. FN Ostrava, Ostrava-Poruba Psychiatrické klinika FN KH, Hradec Králové AT ambulance, Hradec Králové Centrum substituční terapie, Karlovy Vary - Tuhnice Lékařský dům Ema, Mariánské Lázně Psychiatrická ambulance pro děti a dorost, Břeclav Sdružení Podané ruce os., MUDr.Ronald MAREK, Brno AT ambulance, Ivančice A Kluby ČR o. p. s., Brno AT ambulance, Brno Ambulance psychiatrie a psychosomatiky Nemocnice Boskovice s.r.o, Boskovice Psychiatrická léčebna Červený Dvůr, Chvalšiny Centrum metadonové substituce Drop In o.p.s. II., Praha 2 Centrum metadonové substituce Drop In o.p.s. I., Praha 1 Všeobecná fakultní nemocnice Praha 2 - Oddělení léčby závislostí ( metadonová substituce ), Praha 2 Centrum poradenství pro mládež a rodiny, o.s. Prev-Centrum, Praha 6 – Břevnov Všeobecná fakultní nemocnice Praha 2 - Oddělení léčby závislostí ( substituce buprenorfinem ), Praha 2 Centrum pro závislé - MUDr. Nováková, Praha 10 Remedis s.r.o., Praha 4 Psychiatrická ambulance, Praha 5 CADAS SANANIM, Praha 1 Psychiatrická ambulance NMSKB, Praha 1

Drogy

Porovnejte charakteristické vlastnosti drog jediným kliknutím.

VÍCE INFORMACÍ

Soutěž o první pomoc ve voděodolném pouzdře
Platnost: 1.2. - 28.2.2018
Soutěž o první pomoc ve voděodolném pouzdře
V únorové soutěži hrajeme o první pomoc ve voděodolném pouzdře.

Drogově závislí jsou více ohroženi žloutenkou typu C. Dokážeme jim pomoci.
www.virova-hepatitida.cz

 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Arabské trhy aneb Skrytá rizika číhající na turisty