Závislí

Proč se zbavit závislosti

Vzít svůj život do vlastních rukou a podstoupit boj, který zdaleka nemusí být jednoduchý. K tomu je nezbytná ochota bojovat s problémy a zabývat se otázkami týkajícími se smyslu života, který ale hledá i většina "nezávislé" populace...

Říkáte si, proč se vlastně zbavit své závislosti, když prozatím všechno probíhalo v pohodě? Proč se vzdávat něčeho příjemného, co je vám tak blízké? Proč se zbavit drogy, která vám byla všudypřítomným společníkem?

Proč je svět kolem najednou šedivý?

Jedním z častých problémů, se kterými se závislí lidé potýkají, je, že po vysazení drogy jako by okolní svět ztratil své fantasticky jasné barvy. Vše nabývá šedivých odstínů, každodenní život ztrácí na zajímavosti, vše je najednou nudné a nezajímavé.

  • Jde o důsledek dějů, které se odehrávají na nervových spojeních – synapsích –, která zaručují přenos vzruchu mezi nervy.
  • Tohoto procesu se účastní přenašeče – látky zvané neurotransmitery. Mimo jiné ovlivňují, jestli na nás bude vzruch působit tlumivě, nebo povzbudivě.
  • Různé drogy ale hladinu těchto přenašečů ovlivňují, působí i na počet receptorů na synapsích, na které se přenašeče vážou, a celkově ovlivňují jejich působení i to, jak vnímáme okolní svět.
  • Když člověk přestane užívat drogy, může trvat určitou dobu, než se jeho vnímání okolního světa vrátí k normálu.

Důležité ale je uvědomit si, že vás čeká nelehký boj, který však v každém případě stojí za to. Substituční léčba je možností, jak se zbavit fyzické závislosti. Pomůže vám vypořádat se s abstinenčními příznaky. V žádném případě ale není univerzálním řešením problému s drogami.

Je třeba nalézt něco, co zaplní prostor, který zabírala droga. Tou náhradou prázdného místa může být vztah, zájmy, záliby. Důležité je ale znovu si uvědomit cestu sám k sobě a znovu objevit důležité věci v životě.

Váš život je jen ve vašich rukou.

Poradna odborníka

Centra pomoci

Drogy

Porovnejte charakteristické vlastnosti drog jediným kliknutím.

VÍCE INFORMACÍ

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.
Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Drogově závislí jsou více ohroženi žloutenkou typu C. Dokážeme jim pomoci.
www.virova-hepatitida.cz

 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta