Výhody substituční léčby

Jaké jsou výhody substituční léčby oproti pokračujícímu užívání opiátů?

  • Odpadají rizika injekční aplikace (infekční onemocnění – HIV, virová hepatitida C, endokarditidy – záněty osrdečníku, které jsou u nitrožilních uživatelů drog velmi časté, zanesení cévního řečiště), odpadá vysoké riziko předávkování.

  • Substituční léčba je podávána lékařem, dávky je možné postupně snižovat, pokud je ale třeba, je možné se udržovací dávky držet i delší dobu.

  • Jsou sníženy psychotropní účinky drogy na psychiku jedince – ten je při substituční léčbě schopen normální komunikace s okolím.

  • Je odstraněna nutnost obstarávat si prostředky na drogy trestnou činností (krádežemi, loupežemi). Uživatel nemusí shánět peníze na drogy nelegálně, odpadá rizikový nákup drogy a nejistota, o jakou látku jde.

  • Substituční léčba nemá vliv jen na fyzickou závislost. Velmi důležitou roli hraje také to, že má bývalý uživatel jedinečnou šanci dostat se z dosahu drogové komunity a začlenit se zpátky do společnosti.

  • Droga nezabírá veškerý čas, který jí dotyčný "musel" věnovat. Bývalý uživatel se může věnovat dokončení školy, pracovním povinnostem, rodině, ... Tedy aktivitám, které usnadní jeho další životní pouť bez drog.

Poradna odborníka

Centra pomoci

Drogy

Porovnejte charakteristické vlastnosti drog jediným kliknutím.

VÍCE INFORMACÍ

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.
Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Drogově závislí jsou více ohroženi žloutenkou typu C. Dokážeme jim pomoci.
www.virova-hepatitida.cz

 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta