Slavní v zajetí omamných látek

Lidé se stávají závislými na drogách z různých důvodů. A je úplně jedno, zda jde o „obyčejné“ smrtelníky, nebo známé osobnosti ze světa showbyznysu. Drogy a závislost na nich se totiž nevyhýbají ani celebritám.

Slavní v zajetí omamných látek

Lidé se stávají závislými na drogách z různých důvodů. A je úplně jedno, zda jde o „obyčejné“ smrtelníky, nebo známé osobnosti ze světa showbyznysu. Drogy a závislost na nich se totiž nevyhýbají ani celebritám.

Z radosti i na žal  

Drogová závislost mezi slavnými lidmi bývá způsobena několika faktory. Mezi ně patří zejména následující:

  • Jsou neustále na očích veřejnosti.
  • Některé mediálně známé osobnosti se nedokážou vyrovnat s nově nabytým bohatstvím a slávou.
  • Jiné celebrity se vrhnout na drogy z opačného důvodu – jejich kariéra je na ústupu.
  • Opiáty bývají únikem i při zdravotních potížích, např. po bolestivé operaci – odtud je už jen krok k závislosti na lécích apod.

Kdo to zvládl 

Celebrity mívají problémy s různými formami závislostí, ať už jsou to drogy, cigarety, alkohol, či léky. Někteří z nich však dokázali s tímto problémem „zatočit“ a nyní žijí plnohodnotný život. Komu se to například podařilo? 

  • Martin Sheen. Slavný herec, otec stejně úspěšného syna Charlieho Sheena, je vyléčený alkoholik, který však neustále dochází mezi Anonymní alkoholiky. V roce 2008 řekl, že své „vyléčení“ přisuzuje víře v boha. K Anonymním alkoholikům se připojil, aby podpořil svého syna Charlieho, který se též potýká s alkoholem a drogami. Na rozdíl od otce totiž syn o střízlivost neustále jen usiluje. 
  • Jaime Lee Curtis. Americká herečka přiznala v roce 2009, že bojovala s těžkou závislostí na morfinu. Po rutinním kosmetickém zákroku začala užívat léky na tišení bolesti a bohužel jim podlehla. Kromě toho začala i hodně pít. Od roku 1999 se ale alkoholu nedotkla a závislosti na lécích se zbavila. Jak sama říká, vyléčení považuje za největší úspěch ve svém životě. Ovšem vyžadovalo to tvrdou práci. 
  • Kelly Osbourne. Když jí bylo sedmnáct let, brala každý den až 50 tabletek léků na bolest. Kromě toho byla závislá na alkoholu a drogách, absolvovala dokonce několikrát odvykací léčení a dvakrát byla na terapii psychiatrických poruch. Když se pak dozvěděla, že byla její matce diagnostikována rakovina, začala se závislostí bojovat. Teprve v roce 2009 se stala „čistou“ a od té doby jen kvete. Prý to považuje za druhou šanci v životě.
  • Robin Williams. Vynikající herec už prý pil jako mladý, ale pak přestal. Znova začal po dvaceti letech v roce 2006, ale rozhodl se s problémem vypořádat v odvykací léčebně. Podařilo se a od té doby je opět střízlivý.

(aši)

Zdroj: www.gulfcoastdrugrehab.com

Líbí se Vám tento článek?
Počet hlasů: 0
Sdílení a tisk

Čtěte také